Zapisy Skontaktuj się z nami
575 158 185 biuro@ekarate.pl
ul. Kajakowa 12b
02-838 Warszawa

Akademia Sportu i Karate w Warszawie jest zarejestrowanym prawnie stowarzyszeniem od 2018r. Naszym nadrzędnym celem jest krzewienie kultury fizycznej wśród członków Akademii i na obszarze jej działalności, propagowanie idei Karate Tradycyjnego w Polsce, organizacja eventów sportowych, szkoleń przygotowujących do zawodów najwyższej rangi (Mistrzostwa i Puchary Polski, Europy i świata) oraz współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego.
Nasi instruktorzy to wieloletni pasjonaci tej sztuki walki, posiadający stosowne uprawnienia, licencje i kwalifikacje do prowadzenia zajęć oraz wysokie osiągnięcia sportowe. Jesteśmy zrzeszeni w Polskim Związku Karate Tradycyjnego i Polskim Związku Karate, który posiada status Polskiego Związku Sportowego PZS (honorowanym przez Ministerstwo Sportu). Zapraszamy do współpracy.

Sensei Justyna Marciniak 4 DAN
Założycielka i Prezes Akademii Sportu i Karate w Warszawie. Karate Tradycyjne trenujenie przerwanie od 1997 roku. Treningi prowadzi od 2006 roku. Wcześniej przezwiele lat zawodniczka i działaczka Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Multimedalistka światowego karate. 7-krotnaMistrzyni Świata, 11-krotnaMistrzyni Europy, 27-krotnaMistrzyni Polski. Zdobywczyni Pucharów Świata i Europy. Licencjonowany trener i sędzia klasy 'A' Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT). Przez wiele lat jako zawodniczka Reprezentacji Narodowej uczestniczyła w niezliczonej ilości światowych delegacji i wyjazdów (ok. 40 krajów). Zwyciężczyni wielu prestiżowych krajowych i wojewódzkich plebiscytów sportowych, ambasadorka, społeczniczka.

Wieloletnia Trenerka Kadry Narodowej dzieci i młodzieży od 2014 roku, autorka książki o karate p.t.: ”Karate, nie tylko dla dzieci”.

Absolwentka Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji oraz Wyższej Szkoły Ekonomii Innowacji w Lublinie na wydziale Prawa i Administracji Publicznej.

Jej misja to wychowanie świadomego i szczęśliwego przyszłego pokolenia pełnego pasji.

Zainteresowania: sport, sztuki walki, dietetyka, muzyka, podróże.

Sensei Ewelina Pańczyk 1 DAN

Karate trenuje od 1998r. Instruktorką w Akademii Sportu i Karate w Warszawie jest od 2021 roku. Jest licencjonowaną Instruktorką Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Posiada również kurs instruktora sportów siłowych oraz odbyte szkolenia z samoobrony.

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Mistrzostw Województwa, była zawodniczka Kadry Narodowej. Największe osiągnięcia w sportowej karierze: Mistrzostwa Europy – 3 miejsce w kumite indywidualnym  ‘ Litwa 2015 oraz 3 miejsce w kata drużynowym Izrael 2011.

Studiowała Ochronę Środowiska z Chemią na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz Pedagogikę na studiach podyplomowych na Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu, po których odbywała praktyki w szkole z młodzieżą.

Aktualnie oprócz pracy Instruktorskiej zasila szeregi formacji dawnego Biura Ochrony Rządu, aktualnie Służby Ochrony Państwa.

Jako Instruktor ceni sobie indywidualne spojrzenie na każdego ucznia oraz osobiste nadzorowanie jego postępu.

Zainteresowania: karate, snowboard, szeroko pojęta aktywność fizyczna.

Sensei Marcin Kalmus 1 dan
Karate tradycyjne trenuje od 2008 roku.

Jest medalistą Mistrzostw Polski, Europy i Świata, uczestnikiem wielu zawodów i turniejów, również takich jak Puchary Polski i Europy Dzieci czy uczestnikiem programu ”Sportowy Talent” PZKT. Instruktorem w Akademii Sportu i Karate w Warszawie jest od 2000 roku.

Oprócz pracy z młodzieżą studiuje Zarządzanie w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej (WSGE) im. Alcide De Gasperi w Józefowie.

Zainteresowania: sport, motoryzacja.

Sensei Katarzyna Szewczuk 1 dan

Sensei Katarzyna Szewczuk 1 dan
Karate tradycyjne trenuje od 2009 roku, Instruktorką w Akademii Sportu i Karate w Warszawie jest od 2022 roku kiedy to przeprowadziła się do stolicy na studia wyższe. Jest licencjonowana Instruktorką Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.
Aktualna medalistka Mistrzostw Województwa Mazowieckiego (2022r.) oraz Mistrzyni Mazowsza 2023r.)w kat. Seniorek. Aktualna uczestniczka zgrupowań Kadry Narodowej. Wielokrotna medalistka Pucharów Polski i Europy Dzieci, jej najważniejsze osiągnięci to m.in.: 2 miejsce w Pucharze Świata Dzieci (2014r. Genewa, Szwajcaria); 1 miejsce w Pucharze Europy Dzieci (2011r. Lublin, 2015r. Wilno, Litwa); 2 miejsce w Pucharze Europy Dzieci (2013r. Peterborough, UK); 1 miejsce w Pucharze Polski Dzieci (2011r. Gdynia, 2014r. Warszawa, 2015r. Rzeszów).
Studiowała Pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim (do 2023r.). Aktualnie studiować będzie Fizjoterapię na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
Bardzo lubi pracę z dziećmi. Do działania w sferze instruktorskiej najbardziej motywuje ją, kiedy widzi jak podopieczni czerpią radość z trenowania, rozwijają się na swojej drodze karate i stają się coraz lepsi. Poza prowadzeniem treningów sama aktywnie trenuje i pogłębia swoją wiedzę na temat tej sztuki walki.
Zainteresowania: sport, muzyka i festiwale, koncerty, podróże.

Senpai Paweł Darmochwał 1 kyu
Instruktor w ASiK Warszawa. Karate trenuje od 1999 roku. Od najmłodszych lat związany z dalekowschodnimi sztukami walki. Inżynier geodezji.

Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Mistrzostw Województwa.

Zainteresowania: Sport, góry, narciarstwo klasyczne, tenis.