Akademia Sportu i Karate w Warszawie jest zarejestrowanym prawnie stowarzyszeniem od 2018r. Naszym nadrzędnym celem jest krzewienie kultury fizycznej wśród członków Akademii i na obszarze jej działalności, propagowanie idei Karate Tradycyjnego w Polsce, organizacja eventów sportowych, szkoleń przygotowujących do zawodów najwyższej rangi (Mistrzostwa i Puchary Polski, Europy i świata) oraz współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego.
Nasi instruktorzy to wieloletni pasjonaci tej sztuki walki, posiadający stosowne uprawnienia, licencje i kwalifikacje do prowadzenia zajęć oraz wysokie osiągnięcia sportowe. Jesteśmy zrzeszeni w Polskim Związku Karate Tradycyjnego i Polskim Związku Karate, który posiada status Polskiego Związku Sportowego PZS (honorowanym przez Ministerstwo Sportu). Zapraszamy do współpracy.

Sensei Justyna Marciniak 4 DAN Założycielka i Prezes Akademii Sportu i Karate w Warszawie. Karate Tradycyjne trenujenie przerwanie od 1997 roku. Treningi prowadzi od 2006 roku. Wcześniej przezwiele lat zawodniczka i działaczka Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Multimedalistkaświatowego karate. 7-krotnaMistrzyni Świata, 11-krotnaMistrzyni Europy, 27-krotnaMistrzyni Polski. Zdobywczyni Pucharów Świata i Europy. Licencjonowany trener i sędzia klasy 'A' Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT). Przez wiele lat jako zawodniczka Reprezentacji Narodowej uczestniczyła w niezliczonej ilości światowych delegacji i wyjazdów (ok. 40 krajów). Zwyciężczyni wielu prestiżowych krajowych i wojewódzkich plebiscytów sportowych, ambasadorka, społeczniczka. Trenerka Kadry Narodowej dzieci i młodzieży od 2014 roku, autorka książki o karate p.t.: ”Karate, nie tylko dla dzieci”. Absolwentka Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji oraz Wyższej Szkoły Ekonomii Innowacji w Lublinie. Jej misja to wychowanie świadomego i szczęśliwego przyszłego pokolenia pełnego pasji. Zainteresowania: sport, sztuki walki, dietetyka, muzyka, podróże.

Sensei Alicja Zalecińska 1 DAN Instruktor w ASiK Warszawa. Karate tradycyjne trenuje od 2001 roku. Treningi prowadzi od 2016 roku. Aktualniejedna z najlepszych zawodniczek Kadry Narodowej – Mistrzyni świata, Europy i Polski, uczestniczka Pucharów świata i Europy. ‍ Licencjonowany instruktor Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT). Mrg inż.Żywienia Człowieka, absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego wWarszawie (SGGW). Specjalizuje się w dietoterapii, zaburzeniach funkcjonowaniaprzewodu pokarmowego i mikrobioty. Zainteresowania: sport, sztuki walki, joga, taniec – uczestniczka warsztatów z choreografami światowych gwiazd muzyki i tańca. ‍ W klubie odpowiedzialna jest za szkolenie adeptów początkujących oraz kontakt i współpracę z nowymi sekcjami Akademii.

Sensei Paweł Darmochwał 1 KYU Instruktor w ASiK Warszawa. Karate trenuje od 1999 roku. Od najmłodszych lat związany z dalekowschodnimi sztukami walki. Inżynier geodezji. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Mistrzostw Województwa. W klubie odpowiedzialny jest za treningi grup dla młodzieży i dorosłych oraz grup rodzinnych. Zainteresowania: Sport, góry, narciarstwo klasyczne, tenis.